Nowe technologie

… nowe możliwości

Zdjęcia ultra wysokiej rozdzielczości 4K i QFHD wykonujemy z wykorzystaniem profesjonalnej kamery XDCAM 4K firmy SONY. Do zapisu obrazu kamera wykorzystuje profesjonalny kodek XAVC z kodowaniem intraframe 10-bit 4:2:2, który pozwala na uzyskanie wyśmienitej jakości zdjęć Ultra HD. Kolejny etap prac, to wysokiej jakości montaż Ultra HD w czasie rzeczywistym, którego efektem jest Państwa film dostarczony na przenośnym nośniku flash, zewnętrznym dysku USB lub udostępniony do pobrania na naszym firmowym serwerze. Za pomocą kamer SONY XDCAM 4K oferujemy również wykonanie zdjęć w formacie Full HD.

Specjalnie na potrzeby technologii Ultra HD ustalono nowy, międzynarodowy standard kodowania plików wideo H.265 HEVC High Effeciency Video Coding. Jest on następca znanego i powszechnie wykorzystywanego, na potrzeby dotychczasowych formatów HD, kodeka H.264/MPEG-4/AVC. Kodek H.265 stanowi podstawę kodowania plików Ultra HD dostarczanych do końcowego odbiorcy, zarówno za pośrednictwem systemów nadawania obrazu (TV satelitarna i naziemna, strumieniowanie internetowe), jak również na nośnikach flash, dyskach HDD lub SSD.

Jako podstawowy i uniwersalny nośnik dla obrazu Full HD oferujemy Państwu format Blu-ray. Dysk Blu-ray daje możliwość zapisania pełnometrażowego filmu w jakości HD. Na życzenie klienta dostarczymy film w wybranym formacie Ultra HD lub HD również na innych nośnikach (pendrive/SSD/HDD) lub udostępnimy do pobrania z naszego serwera.